Investování do aktivit energetické skupiny SOLEK a jejích projektů spojených s výstavbou a provozem solárních elektráren poskytuje zajímavé příležitosti s dlouhodobým výnosem. Atraktivita investic do slunce je spojena s diverzifikací investičních portfolií a jejich odolností vůči volatilitě trhů, geopolitickým událostem i vysokým potenciálem rostoucí globální poptávky po zelené energii.


Kvalitní dluhopisy se zajištěním


Od letošního roku jsme rozšířili naše portfolio. Investoři si mohou dle své vlastní potřeby vybrat dluhopis, který sedí jejich ambicím a plánům. V obou případech je minimální investice 50 000 Kč. Jeden dluhopis je s fixním úrokem a výnosem splatnosti 9,20 % p.a., roční splatností výnosu a koncem emise 10. 12. 2023. U dluhopisu s variabilním úrokem je výnos splatnosti PRIBOR 3M + 3,20 % p.a., vyplácí se kvartálně a konec emise je o tři roky později 10. 12. 2026. Oba dluhopisy jsou unikátní a atraktivní produkty na českém trhu, pochází z obnovitelných zdrojů, zelené energie a jsou zajištěny třemi kovenanty – omezení míry zadlužení, omezení finanční páky a omezení výplaty akcionářům. Na jejich dodržováním dohlíží auditorská společnost PwC a potvrzení publikuje jednou za rok na webových stránkách eminenta.

Co nás čeká v roce 2023Od příštího roku budeme vydávat také americké dluhopisy. Využijeme k tomu USPP, oblíbený nástroj newyorských bankéřů. Získáme zhruba 300 milionů dolarů a zajistíme tím financování velkých projektů, jako je například solární park Leyda v chillském Valparaiso, který se bude rozpínat na území větším než 156 hektarů a výkon 96 MW zajistí 218 232 modulů. Loni jsme překročili miliardovou hranici tržeb a v roce 2023 míříme na pětimiliardový obrat. Plánujeme aktivitu SOLEKU neustále rozšiřovat. V latinské Americe máme momentálně v plánu projekty v Chile a Kolumbii o celkovém výkonu 1100 MW. Chceme rozšířit aktivity SOLEKU také v Evropě, kde nás čeká rozsáhlá expanze. Naše bohaté zkušenosti z latinské Ameriky chceme ukázat i na starém kontinentu. Budeme nadále rozvíjet projekty v Rumunsku a na Kypru. Konkrétní obrysy získávají projekty v Maďarsku, Řecku, Francii, Španělsku a v neposlední řadě i doma v České republice. Naší ambicí je pomoct Česku k větší energetické nezávislosti a zdravé budoucnosti. Celkový výkon solárních evropských solárních projektů plánujeme na 2900 KW.
Zdroj: www.solek.com